Kanë dalë detaje të reja nga vrasja e ndodhur në Greqi, në Gluka Nera, para pak muajsh ku një pilot grek i quajtur Babis Anagnostopoulos, vrau gruan e tij britanike Carolin.

PAra pak ditësh, u zbulua se Babis kishte edhe një lidhje jashtë martesore gjatë kohës që ishte me Caroline dhe gjithashtu sipas dëshmisë së ish-të dashurës së tij, ai kishte tentuar ta ndante atë nga burri.

Konkretisht, siç raportoi ANT1, fatkeqja Caroline i kishte thënë këshilltarit të shëndetit mendor në janar 2021, të cilin e pa së bashku me Babis Anagnostopoulos, në një seancë ku arritën të qëndronin vetëm për një kohë të shkurtër, se ajo dyshonte se kishte një lidhje paralele, pasi ai mungonte nga shtëpia të dielave pa pasur turne në punë, raporton Fax Neës.

Karoline i kishte thënë këshilltares së saj se Babis Anagnostopoulos kishte një dashuri të madhe për ambientin e tij i punës dhe se në vitin 2016 kur u takua me Karoline ishte divorcuar nga ajo. Ajo kishte thënë gjithashtu se po mendonte të merrte fëmijën e saj dhe të largohej.

Miqtë e familjes së Babis Anagnostopoulos nga Alonissos, folën për ANT1 dhe vunë në dukje se asnjëri prej tyre nuk beson se vrasësi i rrëfyer kishte një lidhje paralele, duke thënë se “ai ishte i apasionuar pas Karoline. Ai erdhi me helikopter në ishull vetëm për t’i sjellë asaj një buqetë. Ai nuk do të vriste një grua për një grua tjetër.”

Një tjetër mik i pilotit tha në emisionin “To Proino” se “Babisi në moshën 23-vjeçare kishte një lidhje me një vajzë atëherë 16-vjeçare për një vit. Tani vajza thotë se ka qenë lidhja më e mirë që ka. Ai nuk ishte manipulues apo shtytës, por shumë i kujdesshëm. “Nuk mund të besojmë se ai mund të vriste”.

Në të njëjtin emision foli një mikeshë e Karoline, e cila ndër të tjera tha se “vitin e kaluar Karoline ishte larguar nga ne, ose Babis ndoshta ishte larguar nga ne dhe ne nuk morëm vesh nga ajo. Nëse Caroline dinte për lidhjet jashtëmartesore të Babit, ajo nuk do të bënte kompromis, nuk do të ulej me të. Ndoshta prandaj donte ta linte”.

Ngjarja vijon ende të ketë hije të mëdha misteresh brenda saj, gjë që po mban të hapura hetimet për ta çuar zbardhjen e ngjarjes që duket si filëm, deri në fund./albeu.com/