MAQEDONI

Demant i LSDM-së: Me BDI-në nuk është arritur marrëveshje sipas parimit “tre vite Zaevi, një Ziberi”

LSDM në tërësi e demanton lajmin e publikuar të pasaktë nga ana e televizionit Kanal 5 me titull: Është arritur marrëveshje sipas parimit tre vite Zaevi, një Ziberi – BDI do të drejtojë DAP-in dhe MPB-në.Nuk është e saktë se në bisedimet mes LSDM-së dhe BDI-së është arritur marrëveshja sipas parimit siç është publikuar, kjo është e pavërtetë.…
Më tepër

Dalin pamjet: Si u përplasën anijet ushtarake greke dhe turke në Egje, ngjarja u mbajt e fshehtë

Duel në Egje: Një konfrontim i drejtpërdrejtë midis anijeve luftarake të Turqisë dhe Greqisë ndodhi në ujërat në lindje të ishullit të Rodosit.Përplasja ka ndodhur të mërkurën, por është marrë vesh vetëm sot. Sipas versionit turk, fregata greke Limnos kreu një manovër shqetësuese kundër anijes turke eksploruese Oruc Reis, e angazhuar në…
Më tepër

SPORT

KURIOZITETE

ARGËTIM

SHËNDETI

TEKNOLOGJI

SPORT