Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira dhe me reshje të dobëta të borës. Do të fryjë erë e përforcuar.
Temperatura minimale do të jetë prej -6 deri në 3 gradë celsius, kurse maksimalja do të arrijë prej 1 deri në 8 gradë Celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj moti i ngjashëm. Paradite moti pritet të jetë me vranësira dhe me reshje të dobëta borës. Temperatura do të jetë prej -2 deri në 5 gradë Celsius.