U tha se Luiz Ejlli ka problem me polici, ai bënë këtë veprim

Këngëtari dhe fituesi i “Big Brother VIP 2”, Luiz Ejlli, prej disa ditësh përflitet në media se nuk i ka mbyllur problemet me drejtësinë, por një video e publikuar së fundmi duket se hedh poshtë të gjitha këto.

Luizi thuhet se akuzohet se ka falsifikuar një deklaratë noteriale për të justifikuar paratë e një personi që ishte në hetim, por sot ai ka publikuar njëvideo teksa i jep një makine të Policisë së Shtetit.

Këngëtari ka postuar në ‘Insta story’ në video ku i afrohet një makine në të cilën shkruan “Policia e Shtetit”, hipën dhe më pas largohet me të.

Dosja ndaj tij mësohet se ka kaluar për gjykim me datën 26 dhjetor 2022, dhe sipas Kodit Penal ai rrezikon nga 6 muaj deri në 4 vjet burgim.

Lidhur me këto akuza nuk ka ende një reagim nga këngëtari për t’i konfirmuar apo hedhur poshtë, por mesa duket me videon e sotme ai ka zgjedhur një mënyrë tjetër të kthejë përgjigje.