Një iluzion optik viral që fsheh fytyrën rrëqethëse të një gruaje është shfaqur në rrjetin social X, dhe njerëzit po përpiqen ta gjejnë atë.

Iluzioni optik, i cili është parë më shumë se 22 milionë herë, tregon dy vajza, njëra me flokë bionde dhe një me flokë kafe, të ulura pranë njëra-tjetrës, me fytyrën e vajzës bionde të kthyer nga shoqja e saj.

Sidoqoftë, fytyra e një gruaje rrëqethëse fshihet në imazhin e një vajze me flokë bjonde. A mund ta shohesh?

“Ngulitin sytë dhe do të shihni”

Një pjesë e mirë e ekipit në X ishte e frustruar siç duhet pasi nuk mund të gjenin palën e tretë, ndërsa për disa ishte një detyrë e lehtë.

“Si duhet të duket një fytyrë? Çfarë më mungon?” dhe “Nuk shoh asgjë”, janë disa nga komentet.

Ata që ia dolën, panë figurën e një gruaje me pamje të frikshme me një fytyrë të bardhë të zbehtë dhe sy të errët që vezullonin nga ana e majtë e figurës. Ajo fshihet në flokët dhe trupin e vajzës bionde dhe, po, është më e lehtë për t’u dalluar kur dini se ku të shikoni, megjithëse kjo nuk e bën atë më pak rrëqethëse.

Nëse jeni ende në vështirësi, hidhini një sy fotos së turbullt ku fytyra duhet të shihet më qartë.

Kështu, ana e fytyrës së vajzës bionde formon ballin e gruas, ndërsa hija në flokë dhe nën mjekër formon sytë e gruas. Në bazën e flokëve është hunda, dhe palosja në bluzën e vajzës formon gojën./abcnews.al