Ka një përzierje që të ndihmon për të pasur një gjumë të qetë dhe lehtësi në mëngjes është shumë e thjeshtë dhe praktike.

Të mirat shëndetësore të kësaj përzierjeje vijnë nga përbërësit kryesorë: shafran i Indisë, vaj kokosi dhe xhenxhefil.

Përbërësit:
Dy filxhanë vaj kokosi

Një lugë gjelle shafran i Indisë

Një lugë çaji xhenxhefil i grirë

1/4 lugë gjelle piper i zi

Një lugë gjelle mjaltë organik

Shto të gjithë përbërësit përveç mjaltit në tigan dhe lëre të ziejë për 5 minuta. Në fund, shto edhe mjaltin dhe pije të ngrohtë.