Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Juventusit dhe Sampdorias.

Skuadrat përballen në 1/8 e Kupës së Italisë me zonjën e vjetër që nis këtë takim me pak ndryshime pasi objektiv ka që t’i shkojë deri në fund këtë garë.

Përveç Dybalas, që është lënë në stol, Max Allegri ka hedhur në fushë pothuajse më të mirët.