Rajoni

Veseli: Rugova dha kontribut të çmuar për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetar i PDK-së, Kadri Veseli, në 11-vjetorin e vdekjes, e ka kujtuar Presidentin Ibrahim Rugova. “Sot, në 11 vjetorin ...

Më tepër »

Zbulohet kush është shqiptari që planifikonte sulm terrorist në Vjenë

Zbulohet identiteti i të riut shqiptar që u arrestua mbrëmjen e djeshme pasi dyshohej se po përgatiste një sulm terrorist në Vjenë. Media austriake heute.at ...

Më tepër »

“21 janari”, djali i të vrarit Faik Myrtaj: Berisha do përgjigjet për gjithçka

6 vite pas vdekjes së babait të tij në Bulevard, përpara Kryeministrisë, në 21 janar të vitit 2011, djali i Faik Myrtajt, Renato Myrtaj kërkon ...

Më tepër »

Kush i dha shpërblimet për familjarët e viktimave të 21 janarit?!

Vendimi i fundit i qeverisë Rama për të shpërblyer familjet e viktimave që humbën jetën në bulevard më 21 janar, synon më shumë të qetësojë ...

Më tepër »

Kokëdhima i shkruan Trump: Rrugëtim të ndritur zoti President!

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe themeluesi i lëvizjes “Zgjidhja” brenda kësaj partie ka uruar Presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ...

Më tepër »

Raporti sekret i CIA’s: Si i frikoheshin serbët shtimit të shqiptarëve

Shërbimi sekret amerikan CIA së fundi ka publikuar rreth 13 milionë faqe, dokumente që më parë kishin qenë të klasifikuara si Top Sekret. Në mesin ...

Më tepër »

Pranga taksistit pa licensë në Gjirokastër, tentoi të korruptonte policin me 5 mijë lekë (VIDEO)

Një shofer taksie nga Durrësi është ndaluar ditën e sotme nga Policia e Gjirokastrës pasi ka rezultuar se punonte pa licencë. Por për t’i shpëtuar ...

Më tepër »

Protestuesit: Mjaft poshtërimit të Kosovës (VIDEO)

Disa mijëra qytetarë kanë protestuar të shtunën në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e ...

Më tepër »

Mustafa thotë se nga Ibrahim Rugova askush s’dëgjoi asnjë fjalë të keqe

Lideri i LDK’së, Isa Mustafa ka thënë se Ibrahim Rugova ishte lider i epokave derisa ka folur në 11 vjetorin e vdekjes së tij. Me ...

Më tepër »

Tiranë, nëna e re braktis foshnjen dhe ‘zhduket’

Një nënë e re ka braktisur foshnjen e saj. 18-vjecarja me iniciale A.B., e cila braktisi foshnjen dhe bashkëjetuesin e saj është proceduar penalisht. Sipas policisë, ...

Më tepër »

Aksident i rëndë në Greqi, vdesin dy shqiptarë, dy të tjerë plagosen (VIDEO)

Dy shtetas shqiptarë dhe një grek kanë humbur jetën në një aksident rrugor në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në rrugën ...

Më tepër »

Zbulimi, çfarë gjendet poshtë varrit të Skënderbeut në Lezhë

Të shumtë janë vizitorët dhe turistët që ndërsa kanë vizituar vendvarrimin e Skënderbeut në Lezhë nuk e kanë ditur se poshtë këmbëve të tyre fshihet ...

Më tepër »

Arrestohet ish-banori i Big Brother Albania, shfrytëzonte gruan si prostitutë për 30 Euro. Ja kush është

Ka qenë një ndër banorët më të kritikuar në “Big Brother Albania 8”, kjo për faktin se shumë persona e quanin homoseksual. Por, së fundmi ...

Më tepër »

Ambasadori amerikan në Beograd: SHBA s’ndryshon politikën në Ballkan

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, ka ripërsëritur qëndrimin se nuk priten ndryshime të mëdha në politikën në e jashtme të SHBA-së, pas marrjes së ...

Më tepër »