Ju kujtohet Jose Armando tek Esmeralda? Në serial ai ishte joshës, por në jetë ishte i pafat në dashuri

Aktori meksikan Fernando Colunga u bë i famshëm me role të shumta në telenovelat televizive dhe një nga më të dalluarit ishte ai i Jose Armando Penarreal në kultin “Esmeralda”, në të cilin ai bëri për vete shikuesit 25 vjet më parë.

Fernando sot mbush 57 vjeç dhe aktori nuk ka ndryshuar shumë që nga ditët e famës së tij më të madhe.

Ai luajti një nga rolet kryesore në telenovelën “Otimaçica”, e cila ishte e njohur edhe në vendin tonë.

Ai regjistroi më shumë se 200 role në filma dhe seriale dhe vazhdon të aktrojë edhe sot, dhe revista Glamour e shpalli aktorin më tërheqës për dy vite me radhë, gjë që i gëzoi shumë fansat e tij femra. Përveç kësaj, ai ishte në fronin e aktorëve më të paguar në botë.

Për një kohë kishte zëra se ai ishte homoseksual, por ai i mohoi ato thashetheme. Interesant është edhe fakti se Fernando nuk është martuar asnjëherë, megjithëse ka qenë i lidhur me kolege të shumta dhe aktualisht nuk ka të dashur.