Ditën e djeshme, modelja me famë botërore Emina Cunmulaj, ka treguar se ka vendosur të shkëputet nga rrjetet sociale për shkak të asaj që po përjeton teksa sheh ngjarjet e tmerrshme të luftës.

Cunmulaj është një personazh që shpesh herë reagon në rrjetet e saj sociale, lidhur me kauzat të shumta. Së fundmi, Emina ka bërë postime të njëpasnjëshme lidhur me luftën mes Izraelit dhe Gaza.

Ditën e djeshme, modelja me famë botërore ka treguar se ka vendosur të shkëputet nga rrjetet sociale për shkak të asaj që po përjeton teksa sheh ngjarjet e tmerrshme të luftës.

Përmes një postimi të bërë në profilin e saj të Instagramit, Emina ka treguar se po vriten njerëz të pafajshëm.

“Dua të them diçka. Jam një vajzë nga një qytet i vogël, jam një vajzë shqiptare, në një fermë të vogël që milte lopët deri në moshën 15-vjeçare. Dhe tani jam pjesëtare e jurisë së “MISS SHBA”. Prandaj e dini çfarë? Endërroni vajza të vogla sepse endrrat do t’ju plotësohen edhe juve. E them këtë për vetem time por edhe për çdo vajzë shqiptare”.