Drejtori sportiv i Hatayspor, Taner Savut dhe futbollisti Christian Atsu janë mes shumë personave të mbetur nën rrënojat në tërmetin 7.7 ballë që ndodhi në Kahramanmaraş dhe shkaktoi shkatërrime në 10 provinca.

Një thirrje nga Arda Turan drejtuar mbarë botës pas tërmetit që goditi Turqinë: Populli ynë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ekipet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë të punojnë për të shpëtimin e tyre.

Nga ana tjetër, Burak Öksüz, i cili kishte veshur fanellën e Hataysporit, është nxjerrë nga rrënojat.

Gjendja e Bertuğ Yıldırım është gjithashtu e mirë. Në ekipin e bardhë në burgundi, dy emra nga komiteti teknik i mbijetuan rrënojave.

Nga rrënojat me mjetet e veta ka dalë edhe Kerim Alici, i cili është mirë me shëndetin.