Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë pjesërisht me vranësira, me reshje lokale shiu, të cilat do të jenë të rrëmbyeshme dhe të shoqëruara me shtrëngata.

Do të fryjë erë e fortë nga veriu me shpejtësi mbi 60 km/orë.

UV indeksi do të jetë = 6

Temperaturat ditore do të ulen me 4 deri në 6 gradë.

Më pas në ditët në vijim moti do të jetë stabil.

Të enjten dhe të premten do të kemi mëngjese me temperatura të ulëta, ndërsa nga e shtuna do të ketë në rritje më të theksuar të temperaturave.