Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në fund të ditës në pjesën verilindore të vendit do të ketë reshje të borës.

Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior.
Temperaturat minimale do të lëvizin prej -4 deri 3 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 1 deri 9 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil me temperatura të ulëta në mëngjes. Prej të premten pritet të ketë reshje të borës