Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, njëherit dhe deputet në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut. Mexhiti në facebook profilin e tij ka uruar 28 Nëntorin, Ditën e Flamurit.

“Gëzuar Ditën e Flamurit 🇦🇱. Simbolin e krenarisë dhe rezistencës tonë si komb.”, ka uruar Mexhiti.