Deputeti i Partisë Demokratike, i rreshtuar kohët e fundit krah ish-kryeministrit Berisha, ka sulmuar kreun aktual të PD-së se ka ofenduar antarësinë e Partisë Demokratike.

Noka u shpreh se Basha e ka quajtur “llum” antarësinë e Pd-së, gjë të cilën nuk e kanë bërë sipas tij, as kundërshtarët tradicionalë të PD-së si Nano e Rama.
Sipas Nokës Basha duhet të japë dorëheqjen e t’i hapë rrugë zgjedhjeve të lira brenda Partisë Demokratike.

Fjala e Flamur Nokës:

“Shqipëria nuk ka pasur në këto 30 vite demokraci një kundërshtar që ti thotë “llum” anëtarët e PD-së. Jam për dënuar poshtërimin që Basha i bëri anëtarësisë dhe elektoratit të PD duke quajtur “llum”.

As Nano as Rama nuk i kanë guxuar të konsiderojnë qeverinë e Berishës si “llum.” As armiqtë më të egër nuk i kanë konsideruar llum, po përmbushen foltoret kjo forcë duhet ti rikthehet betejës me Ramin dhe jo të rrijë me kthetrat e ramës, vec basha e quan llum anëtarë të PD.

Mbrëmë unë i kërkova që të marrë përgjegjësit, PD po shkon drejt , dorëheqja do të jetë zgjedhja për ta bashkuar këtë focë dhe Basha e konfirmoi që fati i karriges së tij është më i shtrenjtë se PD. Basha konfirmoi fatin e karrierrës së trij krahasuar me PD. Foltorja është zgjidhja dhe alternative, foltorja është e vetmja për ta mbajtur këtë forcë të shpëtuar.

Procesi i firmave për Kuvendin e PD po ec shkëlqyshëm. Baza e PD është qartësisht kundër përcarjes që bëri Basha, firmat ecin në rrugë të shkëlqyer./albeu.com