Marash Kumbulla është gati dhe do të luajë nga minuta e parë në ndeshjen e sotme në Europa League. 

Në ndeshjen e raundit të tretë në Grupin C, romakët do të takohen me Bodo/Glimt.

Trajneri i Romës, Jose Mourinho ka vendosur që mbrojtësi shqiptar të jetë titullar dhe kjo të jetë mund të jetë një mundësi e madhe për të që ta tregoj vetën.

Ndeshja fillon në ora 18:45.