Dje në ora 14.00, J.Xh.(40) nga Gostivari në SPB Tetovë ka raportuar se gjatë natës në mes të datës 27/28 tetor, persona të panjohur, i kanë marrë veturën e tij “Seat Alhambra” me targa të Gostivarit, në pronësi të babait të tij, të cëlin e kishte parkuar më herët në rrugën “Vëllezrit Gjinovski” në Gostivar.

Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar, njofton Gostivari Sot.