Pas aksidentit fatal ku aktori qëlloi aksidentalisht Halyna Hutchins, Baldwin takoi burrin dhe djalin e saj në mëngjesin e së shtunës.

Alec Baldwin thuhet se ishte i thyer për orë të tëra, pasi qëlloi aksidentalisht dhe vrau kineasten 42 vjeçare, gjatë xhirimeve të filmit ‘Rust’.

Alec Baldwin (63) takoi burrin e vdekur të Halyna Hutchins (42) të vrarë aksidentalisht dhe djalin e saj Andros (9).
Aktori 63 vjeçar u fotografua me burrin dhe djalin e saj të shtunën në mëngjes, dy ditë pas aksidentit fatal.

Fotot tregojnë se si aktori e përqafon atë dhe qajnë bashkë.

Aktori 63-vjeçar është parë duke folur me gruan e ve dhe në fund duke e përqafuar.
Sipas gazetës 20min, Baldwin kishte përqafuar edhe djalin e saj 9 vjeçar.

Ende nuk dihet rrjedha e saktë e aksidentit fatal. Në veçanti, pyetja se si ndodhi që një armë e mbushur në duart e aktorit në setin e filmit të Western “Rust” po trazon aktualisht industrinë e filmit të Hollivudit.