Një person ka vdekur si rezultat i aksidentimit një minibusi dhe një kamioni të ngarkuar me mollë në Isparta të Turqisë.


Veç tij, sipas mediave të huaja nga ky aksident kanë pësuar edhe gjashtë persona të tjerë, me lëndime.

Siç thuhet më tej, minibusi, i cili po lëvizte në drejtim të Isparta në vendndodhjen Mamatlar të rrethit Eğirdir, u përplas me një kamionçinë të ngarkuar me mollë që vinin nga drejtimi i kundërt.

Viktima ishte shoferi i kamionit.