Legjenda e Liverpoolit, Jamie Carragher ka paralajmëruar se kthimi i bujshëm i Cristiano Ronaldos në Manchester United do të ketë një ndikim negativ te katër shokët e tij të skuadrës.

“Në dëshminë e ndeshjeve të para, megjithëse ata kanë fituar tre nga pesë ndeshjet e tyre të para, unë do të thosha jo. Ajo që arritja e tij nuk mund të bëjë vetëm është ta kthejë Unitedin në një njësi fituese të titullit ose të imponojë mënyrën dalluese të lojës që atyre u mungon ende”, ka thënë fillimisht Carragher për The Daily Telegraph.

Përveç kësaj, legjenda angleze beson se rikthimi i Ronaldo te Unitedi do të ketë edhe ndikim negativ te të paktën katër lojtarë si Jadon Sancho, Paul Pogba, Edinson Cavani dhe Marcus Rashford.

“Kur të jetë në formë, ai do të fillojë si qendërsulmues.

Kjo do të thotë që të tjerët do të ndryshojnë rregullisht pozicionet e tyre. Trajnerët duan të thonë se ata i mirëpresin dhimbjet e kokës së përzgjedhjes, por kjo mund të ketë një ndikim shqetësues në balancën e skuadrës dhe qëndrueshmërinë e paraqitjeve”.

“Ndikimi më i menjëhershëm është në Sanchon, i cili tani po lufton me Greenwood për pozicionin e tij të preferuar në të djathtë. Ai luajti në krahun e majtë në dy paraqitjet e tij të para në United, duke ndërruar krahët në mesjavë para se të zëvendësohej herët kur ekipi mbeti me 10 lojtarë”.