Legjenda e futbollit, Pele është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ai sot përsëri është vendosur në kujdes intensiv, tre ditë pasi ishte larguar kujdesi intensiv, raporton ESPN Brazil.

Ai është në spital që nga 4 shtatori, ku e kishte larguar tumorin e zorrës së trashë.

Pele njihet si futbollisti më i mirë në histori të Brazilit dhe ndër më të mirët në histori të futbollit.