Ngjarje e rende mbremjen e kesaj te premteje ne Fier.

Mesohet se Elton Metaj 31-vjeç ka vrare me arme zjarri ish-gruan e tij.

Viktima Sabrina Brenda u qellua per vdekje ne shtepine e prinderve te saj.

Informacioni paraprak i policise:

Rreth orës 22:50, në fshatin Zhupan, shtetasi E. M. (B)., 31 vjeç, në banesën e ish-vjehrrit, ka vrarë me armë zjarri ish-bashkëshorten e tij, shtetasen S. B.Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe po punojnë për kapjen e autorit dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes. Janë ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të qytetit dhe vijon krehja e zonës për kapjen e 31-vjeçarit.