Browsing Category

Bota

COVID-19, aeroporti i Brukselit me laboratorë testimi

Aeroporti i Brukselit do të prezantojë laboratorë të lëvizshëm për testet e koronavirusit për udhëtarët në fillim të shtatorit.Pasagjerët që kthehen nga një zonë e kuqe – vende ose rajone që Belgjika mendon se mbajnë një rrezik të lartë…

Pompeo në takim me biznesmenë austriakë

Sekretari amerikan i shtetit, Majk Pompeo u takua sot në Vjenë me ministrin e Financave të Austrisë, Gernot Blimel si dhe me përfaqësues të kompanive austriake.Pas takimit, Pompeo pa dhënë detaje të tjera, konstatoi se SHBA-ja është…