“Sezoni i La Ligës duhet të anulohet”

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov tha se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga taniduke mos pasur rënie dhe promovimi i dy skuadrave nga divizioni i dytë mes pandemisë koronavirus.La Liga është shtyrë për një…

Evropa do të përballet me mungesën e punëtorëve sezonal

Gjermania normalisht punëson 30,000 punëtorë sezonalë për korrjen e asparagut, duke përfshirë 5,000 vetëm në shtetin e Brandenburgut. Për shkak të koronavirusit puntorët për korrjen e asparagut që vijnë nga shtete të ndryshme, nuk mund…

Covid-19, 84 persona lëshojnë karantinën shtetërore

Gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e pandemisë Covid-19 në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut është marrë vendim për izolimin e 88 personave kurse 55 persona nënshkruan deklaratë për vetizolim.Policia gjatë 1.700…

Francë, zvogëlohet numri i rasteve të vdekjes nga Covid-19

Ministria franceze e Shëndetësisë mbrëmë njoftoi se numri i rasteve të vdekjes nga koronavirusi i ri në atë vend ka filluar të zvogëlohet në 24 orët e fundit.Në atë periudhë 357 njerëz e kanë humbur jetën në spitalet nga Kovid-19,…

Mosha më e re e një pacienti me koronavirus në Serbi

Serbia vazhdon të ballafaqohet me rritjen e numrit të infektuarve me koronavirus.Pacienti më i ri i infektuar me koronavirus në Serbi është 3 vjeç dhe vjen nga Novi Pazari, raportojnë mediat serbe.Në këtë qytet deri më 2 prill…

Spasovski: Nuk përjashtohen masat më rigoroze

Kryeministri Oliver Spasovski vlerëson se sistemi shëndetësorë është i përgatitur që të ballafaqohet me paralajmërimet për numër më të madh të të sëmurëve nga koronavirusi, por apelon se për këtë është e nevojshme edhe mbështetja e…

Tërmet i fuqishëm godet Indonezinë

Një tërmet me fuqi prej 6.1 ballë sipas Rihterit sot në mëngjes ka goditur provincën Maluk të Indonezisë, transmeton Anadolu.Enti statistikor për meteorologji, klimatologji dhe gjeofizikë njoftoi se epiqendra e dridhjes është…

Kosovë, ndërrojnë jetë dy pacientë me koronavirus

Klinika Infektive në Kosovë njoftoi se sot kanë ndërruar jetë dy pacientë të tjerë me COVID-19.Në ora 03:00 ka përfunduar me vdekje pacienti i gjinisë mashkull S. N, 1961, Prishtinë, i cili është pranuar në Mjekimin Intensiv të…

Filpçe: 2 persona sot kanë ndërruar jetë si pasojë e virusit

Ministri i sHëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp tha se sot kanë ndërruar jetë dy persona nga koronavirusi. Një 63-vjeçar nga Labunishta e Strugës që ishte paraqitur në gjendje të rëndë shëndetësore dhe një tjetër nga…

52 punonjës shëndetësor të infektuar me Kovid 19

Edhe tre mjekë nga Kumanova kanë rezultuar pozitivë për korona virus, mëson Alsat. Njëri është nga Shtëpia e Shëndetit i cili ka kryer vizita nëpër shtëpi. Mjekja tjetër është nga reparti i ORL-së që është shndërruar në repart për…