Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior.


Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 29 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë.