Në kompeticionin e tretë pënga rëndësia dhe cilësia e klubeve që organiozohet nga Federata Europiane e futbollit UEFA, Konferncë Liga, vazhdon sot fazën e çerkfinaleve të play offit, ku në program janë katër sfida interesante prej të cilave dy fillojnë ora 18:45 dhe dy në orën 21:00


Në ora 18:45 ështe ndeshja më tërheqëse ajo mes gekëve të Olympiakosit dhe turqve të Fenerbahçes, por ndeshje interesante pritet edhe në tre takimet tjera

Në ora 18:45, takohen

Olympiakos – Fenerbahçe 18:45

Viktoria Plzen – Fiorentina

Në ora 21:00, takohen:

Aston Villa – Lille
Club Brugge – PAOK