Netanyahu thotë se ushtria izraelite synon të kthejë banorët e veriut të Gazës

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu ka thënë se qëllimi i ushtrisë izraelite është të kthejë banorët e veriut të Gazës në zonë pas rivendosjes së sigurisë.


Ndërkaq, ai është shprehur se në jug kanë për qëllim fitoren totale, shkruan Aljazeera, transmeton kk

“Në jug, ne kemi një qëllim të thjeshtë, fitoren totale. Ne jemi në rrugën drejt eliminimit të Hamasit dhe lirimit të pengjeve tona. Nuk do të pushojmë derisa të arrijmë fitoren totale”, është shprehur ai.