Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira.

Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi jugor i vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri 7, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 13 deri 19 gradë celsius.

Sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike të enjten dhe të premten do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.