Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami njëherit edhe njëri ndër liderët e LEN-it, i ftuar në emisionin 360 gradë ka folur rreth zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare.

Kasami ka deklaruar se ndryshimi ka nisur dhe se BDI e ka humbjen të sigurt. Më tej ai ka folur edhe për pozicionet, ku ka thënë se më i rëndésishëm është ndryshimi se sa pozicioni.

Kreu i Besës Kasami gjithashtu ka thënë se BDI nuk është parti demokratike por është shndërruar në monarki.