Në ceremoninë e ndarjes së Qytetari i nderit për liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, ky i fundit ka bërë të ditur se më 28 janar të 2024 do të ketë kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti u dekorua sot me titullin Qytetar Nderi i Tropojës.

Manifestimi kryesor u mbajt në qytetin e Bajram Currit, shoqëruar me një program të pasur kulturor dhe artistik.

Ali Ahmeti përmes një statusi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka falënderuar të gjithë ideatorët për akordimin e këtij titull, teksa shton se nuk ka arritje më të madhe se sa realizimi i misionit kombtar që shqiptarët të jetojnë të lirë në trojet e tyre, me gjuhën dhe flamurin e tyre.