Arsenali dhe Liverpooli kanë arritur të kualifikohen në fazën e 1/8 së finales së Carabao Cup.

“Topçinjtë” triumfuan minimalisht 0:1 ndaj Brentfordit me golin e vetëm të shënuar nga Reiss Nelson në minutën e tetë të ndeshjes.

Në anën tjetër, Liverpooli shënoi fitore 3:1 ndaj Leicester, shkruan Gazeta Express.
Kurse, është eliminuar nga kjo kupë Manchester City, i cili u mposht minimalisht 1:0 nga Neëcastle.

Aleksander Isak shënoi golin e vetëm në ndeshje në minutën e 53-të të takimit.