Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë marrë përsëri një pjesë të tokës në veri të qytetit Bakhmut, sipas themeluesit të kompanisë ushtarake private ruse Wagner, Yevgeny Prigozhin.

Berkhovka tashmë ka humbur dhe trupat po largohen prej andej, tha ai në një mesazh audio në Telegram.

Forcat Wagner janë në fazat përfundimtare të përfundimit të tërheqjes së tyre nga Bakhmut pas kapjes së qytetit.

Javët e fundit, Ukraina ka nisur kundërsulme të suksesshme në veri dhe jug të qytetit.