Me datë 04.06.2023 në ora 21:55 në rrugën e Ilindenit në Tetovë, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë kanë privuar nga liria personin R.L.(37) nga Tetova për shkak se gjatë kontrollit të kryer ndaj tij dhe në veturën e tij BMW me targa të Shkupit është gjetë dhe konfiskuar heroinë.
Ai është ndaluar në Komisariat për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit, pas së cilës do të vijojë parashtresa përkatëse.Ts