Një person është arrestuar në rrugën “Bardhyl Qaushi” në Gjakovë sot pasi ka shtënë me armë zjarri ndaj një tjetri.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se viktima është lënduar dhe është jashtë rrezikut për jetë.

Policia bën të ditur po ashtu se kanë konfiskuar një pistoletë, e cila dyshohet të jetë përdorur në rastin e përmendur dhe dy fishekë.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurorit i shtetit me vendimin e të cilit i dyshuari është ndalur në mbajtje për 48 orë si dhe është iniciuar rast “vrasje në tentativë”./