Vladimir Putin ka zbuluar se në përbërjen e arsenalit luftarak të vendit të tij, janë tashmë dhe armët hipersonike.

Presidenti i Rusisë u shpreh se edhe pse i posedon këto armë, nuk do të përdoren si dhe bëri thirrje për zhvillimin e forcave tokësore.

Rusia nuk do përdorë armët hipersonike, edhe pse i kemi, njësoj si sistemet e tjera të fundit”, tha Putin në një intervistë televizive të publikuar së fundmi. “Ne duhet të bëjmë shumë për zhvillimin e forcave tokësore, edhe pse tani kemi armë hipersonike. Ne nuk do i përdorim ato, por i kemi. Ka edhe sisteme të tjera të fundit në arsenalin rus”, tha Putin në një intervistë televizive të publikuar së fundmi.

Kujtojmë që pak ditë më parë, Gjykata e Hagës dha një urdhër-arresti për Vladimir Putin me akuza për krime të rënda lufte.

Download WordPress ThemesFree Download WordPress ThemesDownload Nulled WordPress ThemesDownload WordPress Themesfree download udemy coursedownload karbonn firmwarePremium WordPress Themes Downloadudemy paid course free download