Manchester United ka arritur të kualifikohet në 1/8 e finales së FA Cup.

“Djajtë e Kuq” triumfuan 3:1 ndaj Reading.

Casemiro shënoi dy gola të shpejtë në minutat 54 dhe 58-të për epërsinë e dyfishtë të vendasve.

Fred shënoi për 3:0 në minutën e 67-të të ndeshjes.
Reading shënoi golin e nderit në minutën e 72-të për epilogun e takimit 3:1.