Zgjedhja e një parfumi është një çështje thjesht personale dhe kërkon kërkime të gjata me disa vizita në dyqane derisa të gjendet i duhuri.

Opsionet janë të pafundme, nga frutat dhe lulet në drurë dhe pikante, sigurisht që do të ketë një aromë që ju pëlqen ta vishni dhe ta blini përsëri dhe përsëri.

Por në rast se të gjitha këto opsione ju ngatërrojnë, ndoshta është koha për të marrë ndihmë nga publiku. Sipas hulumtimit të bërë bazuar në kërkimet në Google, shikimet e TikTok dhe hashtags në Instagram, ka aroma specifike që fituan garën e popullaritetit në 2022.
Disa ishin të pritshme, ndërsa të tjerët do t’ju habisin. Më poshtë keni top 10 aromat më të kërkuara gjatë vitit që lamë pas.

1. Maison Francis Kurkdjian – Baccarat Rouge 540

2. Dior – Sauvage

3. Chanel – Nr.5

4. Dior – Miss Dior

5. Creed – Aventus

6. Yves Saint Laurent – ​​Black Opium

7. Guerlain – Shalimar

8. Giorgio Armani – Acqua di Gio

9. Viktor & Rolf – Flowerbomb

10. Calvin Klein – CK One