Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë.

Helvetikët triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.
Goli i parë për “Helvetikët” u shënua nga Xherdan Shaqiri, në minutën e 20-të.
Për Shaqirin e ka bërë një postim të veçantë, Arbër Zeneli, në llogarinë e tij në “Instagram”.

Kujtojmë se Zvicra në 1/8 e finales do të takohet me Portugalinë.