Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë.

Helvetikët triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

E Granit Xhaka tregoi një tjetër paraqitje fantastike.

Për këtë, ai është shpallur lojtari më i mirë i kësaj ndeshje nga FIFA.