Një vajzë 20-vjeçare, e cila u përdhunua nga një djalë shqiptar në Pire, ka treguar momentet e saj traumatike gjatë rezistencës së saj të guximshme.

Fytyra e vajzës 20-vjeçare është shpërfytyruar nga goditjet e 28-vjeçarit që tentoi ta përdhunonte dhe i cili së fundmi ishte liruar nga burgu, pasi kishte vuajtur dënimin për krime të ngjashme.

“Në atë kohë kuptova se një burrë po më ndiqte. Për dy, tre minuta ai qëndronte përballë meje në një distancë prej 2-3 metrash. Ai po shikonte me shumë vëmendje. Nuk e di se ktheva kokën dhe ai erdhi pas meje dhe më mbuloi gojën dhe hundën dhe filluam të ziheshim dhe më pas ai më hodhi në dysheme dhe ne vazhduam të ziheshim. Unë bërtisja dhe bërtisja”, tregon 20-vjeçarja për mediat greke.
Ngjarja ka ndodhur rreth orës 1 të natës, pak metra larg shtëpisë së saj, nën një tendë pallati, ajo ka treguar se ka bërtitur gjatë gjithë kohës duke shpresuar se dikush do ta dëgjonte.

“Kur e kuptoi se nuk do të pushoja së rezistuari, filloi të më rrihte shumë keq. Ai kishte krahët e tij mbi kokën time në një kokë dhe po më godiste me grusht…filloi të përpiqej të më kthente në dysheme. Më kishte kapur kokën nga flokët dhe më rrihte në dysheme”, ka treguar 20 vjeçarja.

“Pas disa hapash u ndala sepse do të më binte të fikët dhe kërkova ndihmë nga disa fqinjë. Më kanë goditur kryesisht në kokë, njëri sy është i mbyllur, e gjithë koka ime është e fryrë. Veshi im, syri im, vetulla ime, faqja ime, të gjitha kanë ndryshuar pozicion. Nuk mund të dal nga shtëpia, as të flas, nuk mund të ha, nuk mund të qaj. Ai më thoshte shumë, më godiste dhe më thoshte, por unë bërtisja dhe nuk dëgjoja se çfarë thoshte. Ai u tremb kur doli një fqinj dhe i tha çfarë po bën atje dhe u largua”, tregon ajo.

Fatmirësisht pasi fqinji dëgjoi të bërtiturat e saj dhe e shpëtoi nga duart e dhunuesit, pak metra më poshtë, polica ka arrestuar 28-vjeçarin.

Oficerët i kërkuan atij të shkonte në departament për ta identifikuar dhe ai pretendoi se ishte i dehur.

Ndërkohë po hetohet gjithashtu nëse 28-vjeçari shqiptar mund të jetë pas sulmeve të tjera seksuale në zonën e Pireut, nxitur nga dy denoncime të bëra nga dy gra për sulme seksuale.

Burime policore bëjnë me dije se “këtyre dy femrave iu kërkua identifikimi i 28-vjeçarit, por nuk doli asgjë. Viktimat nuk e kanë njohur, prandaj dosja ndaj tij ka të bëjë ekskluzivisht me sulmin me viktimën 20-vjeçare. Megjithatë, duhet theksuar se vajzat kanë raportuar se kur janë sulmuar kanë filluar të vrapojnë nga frika, kështu që nuk janë në gjendje të përgjigjen me siguri absolute”.