Pak minuta para ndeshjes, Shqipëri-Itali ka pasur përleshje mes tifozëve.

Siç raportohet tifozët shqiptarë dhe ata italianë janë përleshur brenda stadiumit “Air Albania”.

Nuk dihet arsyeja e këtij tensioni.
Në sektorin që ndan tribunën ndërmjet tifozerive duken forca të policisë si dhe punonjësit e shërbimit të sigurisë.