Moti sot do të jetë me vranësira dhe diell. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri 9, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 16 deri 21 gradë celsius.

Deri ditën e premte moti do të jetë i qëndrueshëm, ndërsa gjatë fundjavës pritet të ketë reshje të shiut.