Sulmuesi i francezi i Rennes, Martin Terrier, mund të vazhdojë karrierën në Premier League. Këtë e ka bërë të ditur përmes rrjeteve sociale Fabrizio Romano.

Interesim për shërbimet futbollistit 25-vjeçar tregon Manchester United. Transferimi i lojtarit do t’i kushtojë Man United 45-50 milionë euro.

Terrier luan për Rennes që nga viti 2020, ku u transferua nga Lyon. Sulmuesi ka bërë 19 paraqitje këtë sezon, duke shënuar 11 gola dhe 4 asistime. Marrëveshja aktuale e sulmuesit me klubin francez skadon në verën e vitit 2026.