Eden Hazard nuk po arrin assesi të lërë gjurmë në Real Madrid.

Futbollisti belg ka dështuar ta tregojë veten që prej arritjes së tij në “Santiago Bernabeu” nga Chelsea vite më parë.

E tash, duket se kupa është mbushur dhe përfaqësuesi belg po e kërkon largimin nga kampioni spanjoll dhe evropian.
Lajmin e ka bërë të ditur mediumi spanjoll “Marca”.

Sipas të gjitha gjasave, ish-futbollisti i Lillet do të rikthehet në Premierligë, aty ku e arriti kulmin e karrierës.

Neëcastle United është destinacioni më i mundshëm dhe i preferuar i lojtarit.

Magpies janë në ngritje dhe Hazard mund ta japë kontributin e tij në mënyrë që Bardhezinjtë t’i prekin majat e futbollit anglez.