Arabia Saudite e nisi me fitore në Kupën e Botës “Katar 2022”, ndoshta me një fitore që askush nuk e kishte pritur.

Kombëtarja arabe fitoi me përmbysje ndaj Argjentinës me rezultatin 1:2, në ndeshjen e parë të Grupit C.

E padyshim që festa ishte e madhe te tifozët arabë.
Një e video e një grupi tifozëve është bërë tashmë virale në rrjetet sociale.

Nga gëzimi i madh, një tifoz nuk arriti të përmbahej dhe hoqi edhe derën nga vendi.