Meghan Markle dhe Princi Harry përdorin një avion privat ultraluksoz për të udhëtuar nëpër botë, dhe në fakt ishte ai që përdorën për të marrë pjesë në Jubileun Platinum të Mbretëreshës.

Vizita e Princit Harry dhe Meghan ishte hera e parë e Dukës në Mbretërinë e Bashkuar që kur ai u largua nga detyrat mbretërore në mars 2020.

Sipas MailOnline, Harry dhe Meghan Markle kanë zgjedhur të fluturojnë me një avion luksoz 12-vendësh Cessna.
Avioni Cessna 680 Citation Sovereign përmban ambiente të brendshme moderne, banjo të bollshme, ndriçim ambienti, sedilje të rehatshme prej lëkure dhe Wi-Fi.

Sipas Liberty Jet, avioni privat i Harry-t dhe Meghan-it është në shitje për rreth 6.5 milionë dollarë dhe nuk dihet nëse e kanë blerë vetë apo e marrin me qira për udhëtimet e tyre transatlantike.