Arrestohet shoferi që shkeli fëmijën në Tetovë, makina ishte me targa të Serbisë (LIVE VIDEO)

Policia e Tetovës në kohë rekord ka arritur të arrestojë shoferin me makinë me targa të Serbisë i cili para pak çashtet ka shkelur fëmijën 10 vjeçar rrugën industriale në Tetovë, mëson ts.mk.

Fëmija është dërguar në spitalin klinik të Tetovës me lëndime të rënda trupore por është jasht rrezikut për jetë.

Zëdhënësi i Spb-së Tetovë Fatmir Rexhepi tha se ekipet policore shumë shpejtë kanë intervenuar dhe e kanë gjetur veturën largë vendit të ngjarjes dhe se edhe është identifikur shoferi i cili ka drejtuar mjetin.