Argjentina dhe Polonia janë dy ekipet që janë kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Argjentina mposhti Poloninë me rezultat 2:0, por përkundër humbjes, Polonia gjithashtu e gjeti kualifikimin tutje.

Messi e humbi penalltinë në minutën e 39-të të ndeshjes.

Mac Allister shënoi në minutën e 46-të, kurse Julian Alvarez në të 67-tën për fitoren e madhe të argjentinasve.

Me këtë fitore, Argjentina kualifikohet si e para në grupin C me gjashtë pikë.

E dyta është Polonia me katër pikë, kurse Meksika mbetet jashtë, përkundër që ka barabartë pikë me Poloninë.

Meksika e mposhti 2:1 Arabinë Saudite, por iu nevojit të paktën edhe një gol tjetër për t’u kualifikuar.

E fundit në grup mbetet Arabia Saudite me tri pikë.