Lautaro do t’i nënshtrohet disa ekzaminimeve mjekësore, mund të mungojë ndaj Barcës.

Ylli argjentinas, Lautaro Martinez mund të jetë lojtari i radhës që i shtohet listës së telasheve të Simone Inzaghi.

Sulmuesi i Inter ka ndjerë dhimbje dhe sot do t’i nënshtrohet disa testeve mjekësore, përcjell lajmi.

Sipas ‘Corriere dello Sport’, Lautaro ka probleme në ije.

Lojtari rrezikon të humb ndeshjen e vlefshme për Champions League, të cilën skuadra e tij e luan ndaj Inter.