Zyrtarë policorë nga SPB Kumanovë dje në orën 19 e kanë privuar nga liria M.D.(37) dhe E.D.(37) nga fshati Rramanli, Kumanovë, kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme.

Gjatë kontrollit në banesën e tyre në fshatin Rramanli, të kryer me urdhër të gjykatës, janë gjetur dhe sekuestruar farë kanabisi, marihuanë, një peshore digjitale, një fishek dhe 101 monedha të vjetra metalike të përmasave të ndryshme.

Ata janë ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihet kallëzimi përkatës.